З Різдвом Христовим! Всім мира, добра та затишку у рідних оселях! Зображення

Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

Для тих, хто не лише слухає, а й робить апаратуру для прослуховування музики
Lukas
новичок
Пости в темі: 10
Повідомлень: 56
З нами з: 02 березня 2016, 08:51
Звідки: Львів
Has thanked: 42 times
Been thanked: 27 times
Вік: 45

Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#1

Непрочитане повідомлення Lukas »

Дісталосися мені в подарунок колонки TEQ Varioprojector v5
Корпуси були сильно покоцані і найголовніше середньочастотники були знищені часом і плісінню.
Використати існуючий дизайн вже було неможливо.
Фото як вони виглядали не оригінальні а з Мережі.

TEQ Varioprojector v5
TEQ Varioprojector v5


Колонки дуже дивацькі і подібного не бачив раніше :)
Компоненти я вирішив зберегти і навіть щось з них по можливості зробити.
Шкода таке добро викидати.

TEQ Varioprojector v5
TEQ Varioprojector v5

TEQ Varioprojector v5
TEQ Varioprojector v5


Хочу почути оцінку того що мені дісталося, чи варто з цього щось ліпити.
Який тип корпусу рекомендує шановне панство.
Чи варто використати існуючий фільтр чи паяти новий.
Який середньочастотний динамік би пасував до цього комплекту.

Ось так це виглядає зараз:

Пищалки
Пищалки

Низькочастотний динамік
Низькочастотний динамік

Кросовер
Кросовер
Аватар користувача
ms142
слушатель
Пости в темі: 5
Повідомлень: 738
З нами з: 28 листопада 2010, 19:23
Звідки: г.Киев
Has thanked: 51 time
Been thanked: 254 times
Вік: 55

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#2

Непрочитане повідомлення ms142 »

Хорошо бы для начала параметры T-S для НЧ померять.
Lukas
новичок
Пости в темі: 10
Повідомлень: 56
З нами з: 02 березня 2016, 08:51
Звідки: Львів
Has thanked: 42 times
Been thanked: 27 times
Вік: 45

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#3

Непрочитане повідомлення Lukas »

ms142 писав:Хорошо бы для начала параметры T-S для НЧ померять.

Як це можна зробити?
Можливо хтось таку послугу може надати у Львові?
Аватар користувача
Saburov S.A.M.
ветеран
Пости в темі: 1
Повідомлень: 9581
З нами з: 24 листопада 2011, 15:33
Звідки: UA
Has thanked: 9792 times
Been thanked: 8498 times
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#4

Непрочитане повідомлення Saburov S.A.M. »

Пошукайте Назара Штібель, в нього були виходи на повноцінні вимірювання, здається.
Аватар користувача
ms142
слушатель
Пости в темі: 5
Повідомлень: 738
З нами з: 28 листопада 2010, 19:23
Звідки: г.Киев
Has thanked: 51 time
Been thanked: 254 times
Вік: 55

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#5

Непрочитане повідомлення ms142 »

В полноценных измерениях нет абсолютно ничего военного. Те, кто более-менее серьезно что-то делают с АС, имеют как минимум эту "коробочку". Название, кстати, стало практически именем собственным для устройства определения параметров Тиля-Смола и широко используется на форумах. Схема там совсем примитивная.
Lukas
новичок
Пости в темі: 10
Повідомлень: 56
З нами з: 02 березня 2016, 08:51
Звідки: Львів
Has thanked: 42 times
Been thanked: 27 times
Вік: 45

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#6

Непрочитане повідомлення Lukas »

Найшов такий спосіб замірів Параметрів Тіля — Смолла
Що скажете?

[youtube]https://youtu.be/y8Wr17NEmu0[/youtube]
Lukas
новичок
Пости в темі: 10
Повідомлень: 56
З нами з: 02 березня 2016, 08:51
Звідки: Львів
Has thanked: 42 times
Been thanked: 27 times
Вік: 45

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#7

Непрочитане повідомлення Lukas »

Друзі, я розумію що можливо комусь не цікаві «дитячі» питання :)
Але все таки, це нормальний спосіб замірів?
https://youtu.be/y8Wr17NEmu0
Аватар користувача
ms142
слушатель
Пости в темі: 5
Повідомлень: 738
З нами з: 28 листопада 2010, 19:23
Звідки: г.Киев
Has thanked: 51 time
Been thanked: 254 times
Вік: 55

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#8

Непрочитане повідомлення ms142 »

Посмотрел "по диагонали" - вроде нормально все.
Во всяком случае именно так на компе все и меряется.
Аватар користувача
Shemyakin
слушатель
Пости в темі: 6
Повідомлень: 551
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Has thanked: 533 times
Been thanked: 441 time
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#9

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

Lukas писав:Друзі, я розумію що можливо комусь не цікаві «дитячі» питання :)
Але все таки, це нормальний спосіб замірів?
https://youtu.be/y8Wr17NEmu0

Опір резистора 10 Ом послідовно динаміку замалий для точного вимірювання імпедансу. Треба хоча б 100 Ом і більше, але при цьому використовувати прийдеться зовнішній підсилювач та подільник 1:10..1:20 перед входом ЗК.
Наприклад послідовно динаміку резистор 1кОм, з клем динаміка через подільник (резистор 10-20 кОм послідовно і за ним паралельно резистор 1кОм) в лінійний вхід ЗК. Обережно з рівнем гучності на підсилювачі, чим більший опір резистора через який увімкнутий динамік, тим більший рівень сигналу треба з підсилювача! Але при цьому точніше імпеданс буде виміряний.
Якщо рівня сигналу з підсилювача буде недостатньо з резистором 1кОм, зменшити його до 500-100 Ом допустимо.
При вимірах еквівалентного об'єму візьміть кілька "грузиків" різної ваги і з ними зробіть кілька замірів. Потім вичисліть середній Vas по цим замірам. Вони можуть суттєво відрізнятись. По одному заміру дані Vas можуть бути помилковими.
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Lukas
новичок
Пости в темі: 10
Повідомлень: 56
З нами з: 02 березня 2016, 08:51
Звідки: Львів
Has thanked: 42 times
Been thanked: 27 times
Вік: 45

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#10

Непрочитане повідомлення Lukas »

Shemyakin писав:...але при цьому використовувати прийдеться зовнішній підсилювач та подільник 1:10..1:20 перед входом ЗК...

Це надто складно в моєму випадку :sad:

Я скористався прогою Аудіо Тестер.
Криві кожного разу виходять трохи різні, очевидно через погрішність замірів.

Але я не можу скомпілювати дані, чомусь виникає помилка :aggressive:
Прінтскрін для прикладу
Останній замір це з додатковою вагою, пластилін 47,5 г

Криві audio Tester
Криві audio Tester


Можливо щось можна сказати по кривих?
Востаннє редагувалось 23 лютого 2017, 11:11 користувачем Lukas, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
ms142
слушатель
Пости в темі: 5
Повідомлень: 738
З нами з: 28 листопада 2010, 19:23
Звідки: г.Киев
Has thanked: 51 time
Been thanked: 254 times
Вік: 55

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#11

Непрочитане повідомлення ms142 »

Это кривая импеданса?
Как-то странно она идет, не в ту сторону.
Lukas
новичок
Пости в темі: 10
Повідомлень: 56
З нами з: 02 березня 2016, 08:51
Звідки: Львів
Has thanked: 42 times
Been thanked: 27 times
Вік: 45

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#12

Непрочитане повідомлення Lukas »

ms142 писав:Как-то странно она идет, не в ту сторону.


Сьогодні знову пробував, безрезультатно. Ті самі помилки і графік знову з піком вниз.
Я вже двічі перевірив чи все вірно спаяв і підключив.
Треба людину яка вже це робила неодноразово, щоб можна було отримати результат а не якісь нові загадки :pardon:
Аватар користувача
Shemyakin
слушатель
Пости в темі: 6
Повідомлень: 551
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Has thanked: 533 times
Been thanked: 441 time
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#13

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

Lukas писав:Це надто складно в моєму випадку :sad:

Я скористався прогою Аудіо Тестер.
Криві кожного разу виходять трохи різні, очевидно через погрішність замірів.

Але я не можу скомпілювати дані, чомусь виникає помилка :aggressive:
Прінтскрін для прикладу
Останній замір це з додатковою вагою, пластилін 47,5 г

Можливо щось можна сказати по кривих?


Я не знаю як простіше, нічого складного якщо розібратись, спробую пояснити на прикладі.
У Вас має бути подібна картинка:
R_TS.jpg

Внизу схема включення. Подільник на вході ЗК раджу для перестраховки зробити. Можна без нього, рівень сигналу з підсилювача потрібен буде менший. Але в разі помилки з підключенням на вхід ЗК може піти напруга з підсилювача, це для ЗК небезпечно!
По графікам:
Фіолетовим - опір динаміка (типовий 5-ти дюймовий НЧ-СЧ динамічок в даному випадку).
Блакитним - опір резистора 10 Ом, тимчасово підключеного замість динаміку, це для перевірки та орієнтиру, має бути пряма лінія (+/- 0.1 Ом).
Заміри мають давати чітку стабільну картинку, без шуму та інших артефактів.
Розрахунок добротності можна знайти, матеріалів на цю тему купа, ось наприклад: http://www.tornadoacoustics.ru/_fr/0/ts.pdf
Замість "дєдовського" способу вимірів вольтметром, можна використовувати будь-який спектроаналізатор.
При замірах Vas з різними додатковими грузиками можливе невеличке "дріботіння" імпедансу внаслідок того що грузик лежить на дифузорі незафіксований, це не страшно, головне чітко зафіксувати резонансну частоту, наскільки вона знижується при додаванні відповідної маси грузиків. Не вираховуйте Vas по одному заміру, краще 5-6 з різними масами, та потім вирахувати середній, це позбавить від можливих помилок.

Я не розбирався з Аудіотестером, але виміри з використанням виходу на навушники не можуть давати достовірного результату.
Поясню чому. Вихідний опір навушникового підсилювача десь в межах 10..30 Ом, що додається до опору резистору перед динаміком. Цей сумарний опір повинен бути набагато вищий (в 50..100 раз хоча б) ніж опір динаміка який вимірюється. Збільшити опір цього резистора з навушниковим підсилювачем не можливо, тому що буде мізерна напруга сигналу на динаміку, треба використовувати зовнішній підсилювач який може дати на виході достатню напругу (до 10 В).
Функція резистора перед динаміком при вимірах - перетворення струм-напруга. Чим вищий його опір, тим більший розмах напруги на клемах динаміка і тим точніші виміри імпедансу. Достатня точність виходить з опором резистору 1 кОм.
Використовувати мікрофонний вхід замість лінійного - теж не найкраща ідея, шумний та нелінійний мікрофонний підсилювач ноута додасть зайвих "кривуляк" до вимірів.
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Аватар користувача
Shemyakin
слушатель
Пости в темі: 6
Повідомлень: 551
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Has thanked: 533 times
Been thanked: 441 time
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#14

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

Lukas писав:Як це можна зробити?
Можливо хтось таку послугу може надати у Львові?

Можу залюбки, також можу допомогти з вимірами АЧХ та оптимальним акустичним оформленням для динаміків. Але в Києві..
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Lukas
новичок
Пости в темі: 10
Повідомлень: 56
З нами з: 02 березня 2016, 08:51
Звідки: Львів
Has thanked: 42 times
Been thanked: 27 times
Вік: 45

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#15

Непрочитане повідомлення Lukas »

Shemyakin писав:Можу залюбки, також можу допомогти з вимірами АЧХ та оптимальним акустичним оформленням для динаміків. Але в Києві..

Якщо у Львові так нікого і не знайду то мабуть до вас звернуся.
Цей етап з замірами тоді поки що відкладу.

Наступне моє питання до спеціалістів :)
Ці низькочастотні динаміки є на 8 Ом, середньочастотні теж треба на 8 чи може бути 4 Ом?
Аватар користувача
ms142
слушатель
Пости в темі: 5
Повідомлень: 738
З нами з: 28 листопада 2010, 19:23
Звідки: г.Киев
Has thanked: 51 time
Been thanked: 254 times
Вік: 55

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#16

Непрочитане повідомлення ms142 »

Lukas писав:Наступне моє питання до спеціалістів :)
Ці низькочастотні динаміки є на 8 Ом, середньочастотні теж треба на 8 чи може бути 4 Ом?
Зависит в первую очередь от чувствительности динов.
Аватар користувача
Shemyakin
слушатель
Пости в темі: 6
Повідомлень: 551
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Has thanked: 533 times
Been thanked: 441 time
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#17

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

Lukas писав:Наступне моє питання до спеціалістів :)
Ці низькочастотні динаміки є на 8 Ом, середньочастотні теж треба на 8 чи може бути 4 Ом?

Складну задачу Ви собі поставили. Створити АС без відповідних навичок.
Це вже набагато складніше ніж виміряти характеристики динаміків :)

Треба в першу чергу виміряти АЧХ низькочастотних динаміків. Це підкаже необхідність у додатковій середньочастотній смузі, можливо вийде обійтись дво-смугову конструкцією.
Якщо АЧХ динаміка без завалу досягає по вісі хоча-б 2-3 кГц і з відхиленням від вісі 1-2 кГц, я б не радив ускладнювати АС додатковою СЧ смугою. Більшість ВЧ динаміків здатні без проблем працювати від 2 кГц. Але треба перевірити ті що у Вас є, також імпеданс для виявлення резонансу та АЧХ. Тоді можна буде визначитись.

Налаштувати 3-смугову АС як мінімум вдвоє складніше ніж 2-смугову. Шансів отримати адекватне звучання без навичок налаштовуючи 2-смугову АС набагато більше.
Чутливість динаміків теж підкажуть виміри АЧХ. Зазвичай СЧ та ВЧ динаміки мають вищу чутливість ніж НЧ (виключення іноді у проф.-динаміків), тому допустимо опір СЧ-ВЧ як нижчий так і вищий за НЧ.
Динамік НЧ 8 дюймів? Ви вказали площу дифузору 346 см2 здається. Зазвичай, 8-ми дюймові динаміки "дотягуються" до потрібної верхньої межі по АЧХ.
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Lukas
новичок
Пости в темі: 10
Повідомлень: 56
З нами з: 02 березня 2016, 08:51
Звідки: Львів
Has thanked: 42 times
Been thanked: 27 times
Вік: 45

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#18

Непрочитане повідомлення Lukas »

ms142 писав:Зависит в первую очередь от чувствительности динов.

Маю колонки Philips 22RH412/11Z, їх не використовую.
http://audiogarret.com.ua/viewtopic.php?f=16&t=18945
Подумав може з них зробити седину.
То ж таке підійде?
Lukas
новичок
Пости в темі: 10
Повідомлень: 56
З нами з: 02 березня 2016, 08:51
Звідки: Львів
Has thanked: 42 times
Been thanked: 27 times
Вік: 45

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#19

Непрочитане повідомлення Lukas »

Shemyakin писав:Складну задачу Ви собі поставили. Створити АС без відповідних навичок.


Так, досить складну :)
Я справді розумію що встрягаю в ту ще історію, але хочеться продовжити експерименти.
Як на мої не багаті знання маю один позитивний досвід і результат мене влаштовує.
http://audiogarret.com.ua/viewtopic.php?f=15&t=19206

Думаю, Shemyakin, ви маєте рацію. триполосна система це надто великий розгон для старту.
Просто в оригіналі TEQ Varioprojector v5 мали три динаміки і середньочастотний зіпсутий, я думав використати пищалку від оригінального комплекту, що теж лежить без діла.
Ті динаміки з Philips що я згадував вище мають трохи слабий верх, я пробув до них навіть недорогі автомобільні пищалки підключати. Звук ставав багатший.

Динамік НЧ 8 дюймів? Ви вказали площу дифузору 346 см2 здається. Зазвичай, 8-ми дюймові динаміки "дотягуються" до потрібної верхньої межі по АЧХ.


Я підключав їх просто для тестового прослуховування, на слух відчувається що нема верху, але не дискомфортно.
Я все таки ще надіюся що хтось мені зробить заміри у Львові, не хочеться бавитися з логістикою до Києва.
Тоді проясниться ситуація з парою для цього лапуха.

Тож якщо робити двополосну то варто придбати якусь пару динаміків. Бажано не надто дорогих.
Ще хотів нагадати, що в пості є фото оригінального кросовера, можливо з нього можна використати деталі для двополоски.
Аватар користувача
Shemyakin
слушатель
Пости в темі: 6
Повідомлень: 551
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Has thanked: 533 times
Been thanked: 441 time
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#20

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

Lukas писав:
Так, досить складну :)
Я справді розумію що встрягаю в ту ще історію, але хочеться продовжити експерименти.
Як на мої не багаті знання маю один позитивний досвід і результат мене влаштовує.
http://audiogarret.com.ua/viewtopic.php?f=15&t=19206

Це добре!
Я підключав їх просто для тестового прослуховування, на слух відчувається що нема верху, але не дискомфортно.
Я все таки ще надіюся що хтось мені зробить заміри у Львові, не хочеться бавитися з логістикою до Києва.
Тоді проясниться ситуація з парою для цього лапуха.
Тож якщо робити двополосну то варто придбати якусь пару динаміків. Бажано не надто дорогих.
Ще хотів нагадати, що в пості є фото оригінального кросовера, можливо з нього можна використати деталі для двополоски.

НЧ динамік не повинен "верх" відтворювати, але є шанс що його потенціал в середньочастотній області можна використати.
В оригіналі АС мали окрему поворотну частину СЧ-ВЧ, це, звісно вимагає наявності повноцінного СЧ в цій частині. В іншому випадку діаграма направленості буде з провалом по СЧ при поворотах. Якщо не робити хитрих поворотних конструкцій, розмістити динаміки один над одним та як найближче між собою, можливо без СЧ.
Щоб вияснити потенціал НЧ та підібрати потім до нього наступну смугу, треба зробити виміри АЧХ НЧ-динаміків.
Якщо у Львові не знайдете, звертайтесь. Зараз із логістикою проблем немає.
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Аватар користувача
Vankel
слушатель
Пости в темі: 1
Повідомлень: 633
З нами з: 25 листопада 2012, 11:16
Звідки: Ukraine
Has thanked: 1 time
Been thanked: 887 times

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#21

Непрочитане повідомлення Vankel »

Можу на українській, але так швидше - Судя по исполнению динамиков, даже без замера понятно, что ничего хорошего вы не услышите. Дубовые от времени подвесы и центрующие шайбы, неизбежные перекосы и косяки производства - массовая штамповка без претензии на качество звука. На фильтра вообще без слез не взглянешь. Бесполезная потеря времени, сил и средств. Если хотите реально что-то сделать собственными руками - отталкивайтесь от реалий, а не от случая.
Определитесь, что вы на самом деле хотите? Как я понял, восстанавливать первоначальное изделие вы не будете. Тогда что? Изготовить просто ящик с динамиками для дачи и гостей, или некое подобие хорошего звука для себя? Или просто руки чешутся попилить/построгать? Тогда просто пилите и клейте. Все равно, что с замерами, что без, хорошего результата не будет, тем более в трехполоске. Да и дизайн нужно продумать ДО постройки!
Замеры - это самое легкое. Но цены на новые проверенные головки сейчас не высокие, возьмите готовый бюджетный проект, повторите его, хоть результат приемлемый останется, возможно, даже продадите/подарите потом, если что не устроит. Ну никто не пытается восстановить древний компьютер, например, все наперед знают результат. Почему вы думаете, что в "звуке" по другому? :)
И последнее. Я не отговариваю. Я предлагаю трезво взглянуть на вещи, и оценить свои силы. Ведь эпопея может и наверняка растянется на несколько лет! Посмотрите еще раз на ссылку, что сами привели? На автодинах, которая. Вы ТАКОЕ согласны терпеть в гостинной, допустим?
Для справки - http://exproject-bg.com/index.php?id=4 очень удачный, не дорогой проект, может со временем легко "перерасти" в трехполоску...
Lukas
новичок
Пости в темі: 10
Повідомлень: 56
З нами з: 02 березня 2016, 08:51
Звідки: Львів
Has thanked: 42 times
Been thanked: 27 times
Вік: 45

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#22

Непрочитане повідомлення Lukas »

Vankel писав:Можу на українській, але так швидше


Немає питань, як вам буде зручно.

Vankel писав:...даже без замера понятно, что ничего хорошего вы не услышите. Дубовые от времени подвесы и центрующие шайбы, неизбежные перекосы и косяки производства - массовая штамповка без претензии на качество звука.


Радий, що у вас такий досвідчений погляд і ви можете так безапеляційно висловлювати судження. Я не маю такого досвіду великого, але руками підвіс попробувати можу, адже бачу їх не лише на екрані на відміну від вас. То ж підвіси дуже приємні на дотик і м'які.

Так вони масового виробництва, як і більшість того з чого може вибрати простий користувач без зайвих грошей.
А особливо добре в конкретному випадку для мене те, що я їх отримав за дякую.
Люди умудряються збирати акустику на радянських динаміках, думаю ці не гірші будуть. А з допомогою спільноти шанси зростають.

Vankel писав:Бесполезная потеря времени, сил и средств.


Можливо, але точно мешна трата часу ніж переписка з вами. ККД буде більший.

Vankel писав:...или некое подобие хорошего звука для себя? Или просто руки чешутся попилить/построгать? Тогда просто пилите и клейте. Все равно, что с замерами, что без, хорошего результата не будет, тем более в трехполоске.


Так, саме для себе. Для свого задоволення, для цікавого проводження часу як хобі по пилянню, струганню і паянню. Цього вам не достатньо?
Для мене це не бізнес.

Vankel писав:Да и дизайн нужно продумать ДО постройки!


Дякую, кеп!

Vankel писав:Но цены на новые проверенные головки сейчас не высокие, возьмите готовый бюджетный проект, повторите его, хоть результат приемлемый останется, возможно, даже продадите/подарите потом, если что не устроит.


Ви думаєте у мене немає колонок на полицю і тому я вирішив зробити ці? Якщо мені захочеться готового рішення я куплю собі кіт, можливо і кращий.
Відкрию секрет, в людей може бути різна мотивація і бажання, в тому числі і тяга до експериментів, випадковостей і тд.

Vankel писав:И последнее. Я не отговариваю. Я предлагаю трезво взглянуть на вещи, и оценить свои силы.


Зовсім ні, ви тільки розпалили моє бажання до цього проекту. Про яке відговарювання ви говорите :)

Vankel писав:Посмотрите еще раз на ссылку, что сами привели? На автодинах, которая. Вы ТАКОЕ согласны терпеть в гостинной, допустим?


Можливо для вас це буде шоком, але є люди навіть які з активних колонок через інтегровану саундкарту mp3 слухають. І якось виживають, навіть отримують задоволення від музики. Все в тому світі відносно і треба бути простішим.
Ви не чули як звучить «ТАКОЕ», що я зробив, але так категорично критичні, що це якось аж не пристойно.

В контексті мені стало цікаво як ви прослуховуєте музику, можна фото системи в інтер’єрі?
Аватар користувача
Shemyakin
слушатель
Пости в темі: 6
Повідомлень: 551
З нами з: 19 травня 2016, 10:35
Звідки: Київ
Has thanked: 533 times
Been thanked: 441 time
Вік: 45
Контактна інформація:

Re: Саморобка на базі TEQ Varioprojector v5

#23

Непрочитане повідомлення Shemyakin »

Vankel, без образ, але Ви транслюєте класичний приклад "лікування по фотографії.

Старі динаміки майже всі виглядають не дуже. По зовнішньому вигляду неможливо визначити їх потенціал. Для цього і потрібні виміри, діагностика, тестові прослуховування. Так, цей етап побудування АС найпростіший, але для адекватної оцінки потенціалу динаміків потрібен досвід.

По зовнішньому вигляду в смітник можуть піти майже всі старі динаміки.Чи Ви думаєте що нові далеко попереду від старовинних моделей?
Звучать не динаміки, звучить АС, і звучання в набагато більшій мірі залежить від автора АС, наскільки вдало він використав потенціал динаміків.
Багато динаміків як старих так і нових моделей мають достатній потенціал, але трапляється і непотріб, серед нових моделей динаміків це теж не виключення. Що цікаво, розповсюджений штамп "ціна-якість" в цьому випадку не працює, як і взагалі в аудіо він не дуже працює.

Так, сучасні технології виготовлення дифузорів, підвісів та магнітів дозволяють досягти набагато більшої точності та повторюваності характеристик динаміків, що критично для серійного виробництва АС. Старі динаміки здебільшого мають великі відхилення від прототипів. Але це не перешкода при побудові авторських конструкцій в одному-двох екземплярах.
За більш ніж півстоліття конструкція динаміку майже незмінна, чого не скажеш про комп'ютери. Старий комп в робочому стані, якщо його не ще "з'їв" час, так само працює як і 10-20 років тому з тогочасним ПЗ. Інша справа що розробникам ПЗ не цікаво як їхня програма працює на Вашому старому компі. Якщо узагальнити - цікаво щоб Ваш комп та гаджет вже завтра "застаріли" морально і Ви побігли купувати нові після чергового оновлення.
Ваша аналогія була-б доречною якби нова музика не грала на старих АС.

Доп.:
Ви пишете:
Для справки - http://exproject-bg.com/index.php?id=4 очень удачный, не дорогой проект

Наскільки розумію, Ви вже повторили цей проект, раз пишете що вдалий?
З повагою, Олександр.
Rush-Speakers на Facebook:
https://www.facebook.com/rush.speakers/
Відповісти

Повернутись до “Власними руками”